Ağu 6

AV.ARB.MUHAMMET ÖZER

Tags:

1968 yılında Uşak’ta doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini memleketinde tamamladıktan sonra, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girmiştir. 4 yıllık bir eğitim sürecinden sonra 1989 yılında mezun olmuştur.

Bir yıllık Avukatlık stajının arkasından 1991 yılında Avukatlık Ruhsatına alarak, İstanbul barosuna kaydolmuştur. Aynı yıl askerlik hizmeti için Yedeksubay Okuluna katılmış, Disiplin subayı olarak 1992 yılında askerliğini tamamlamıştır.O dönemde Askeri Yüksek İdare Mahkemesi, Disiplin mahkemeleri, yargılama usulü ve disiplin suç ve cezaları hakkındaki kanun ile Askeri Ceza mevzuatını ve bu konulara ilişkin doktrin ve içtihatları da yakından inceleme fırsatı bulmuştur.

Av.Muhammet Özer, aynı zamanda Adalet bakanlığı Arabuluculuk Daire başkanlığı nezdinde yapılan sınavları başarıyla geçerek Türkiye’nin ilk resmi arabulucularından birisi olmuştur.Aynı zamanda iş Hukukunda Uzman Arabulucudur.

Evli ve 3 çocuk sahibidir. Çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşlarında kurucu, üye ve yönetici olarak yer almıştır.

1991 yılından bugüne İstanbul barosunu Kayıtlı olarak Avukatlık hizmeti vermekte olan Av.Muhammet Özer,halen kurucusu ortağı bulunduğu ÖZER & DEMİR HUKUK BÜROSU’nda Şirketlere danışmanlık, İş Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Aile ve Şahsi Hukuk, kentsel dönüşüm,Ticaret ve Sözleşmeler Hukuku, Fikri ve Sınai Haklar Hukuku alanlarında hizmet vermektedir.